Blog z życia mamy i córki. Mała miejscowość, mały domek, wielkie szczęście!

czwartek, 20 marca 2014

Akademia Bezpieczny Maluch

Byliśmy, widzieliśmy, podobało nam się ;)

Wczoraj w katowickim hotelu Qubus odbyły się warsztaty z Akademii Bezpieczny Maluch, w których wraz z mężem wzięliśmy udział. Oczywiście nie obyło się bez spóźnienia, mimo że na autostradzie nie ograniczaliśmy się, katowickie korki skutecznie nas zablokowały. No ale dotarliśmy.
Było na prawdę bardzo przyjemnie, całe warsztaty były podzielone na 3 bloki - 3 grupy bardzo liczne. I tak przechodziliśmy z sali do sali.
W I sali dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy o karmieniu maluszka, kiedy wprowadzać nowe produkty. Kilka ciekawostek:
- od 6 mż nie powinno się dokarmiać dzieci mlekiem ( naturalnym / modyfikowanym ) w nocy, gdyż jest to szkodliwe dla rozwijającego się zgryzu - z tego co zrozumiałam chodzi przedewszystkim o próchnicę
- jak dziecko z zainteresowaniem patrzy na nasz obiad i próbuje pochwycić jedzenie to znaczy że jego psychika jest gotowa na wprowadzenie do diety innych pokarmów
- pokarmy wprowadza się pojedynczo tzn. jednego dnia tylko marchewkę, obserwujemy pod kątem ewentualnych reakcji alergicznych, drugiego dnia marchewkę z ziemniaczkiem i znów obserwujemy.
Dalej mówiła pani o mleku modyfikowanym i kwasie DHA który wpływa na rozwój wzroku dziecka, ważne jest zażywanie tego kwasu także od II trymestru ciąży. Potem mówiła Pani o banku komórek macierzystych, super sprawa - ale niemożebnie droga.
W II sali było spotkanie z przedstawicielem Maxi-Cosi, który w bardzo ciekawy sposób mówił o bezpieczeństwie w samochodzie. Podobało mi się to ze nie wychwalał swojej marki, tylko omawiał zasady bezpieczeństwa, czyli jak prawidłowo zamocować fotelik w samochodzie, jak prawidłowo zapiąć dziecko w foteliku itp. Ciekawe informacje:
- im dłużej dziecko jest przewożone tyłem do kierunku jazdy tym dłużej jest bezpieczniejsze!
- fotelik zawsze lepiej jest montować z tyłu samochodu ( z uwagi na poduszki powietrzne )
- dziecko należy jak najbardziej rozebrać przed zapięciem w foteliku
- zmiana fotelika z 0-13 kg na 9-18 kg powinna nastąpić w momencie jak widzimy że główka dziecka zbliża się do górnej krawędzi, no chyba że wcześniej osiągnie wagę 13 kg :)
Następnie mówił pan z NUKa o tym że smoczek raczej nie powinnien być prosty, tylko wyprofilowany, że smoczki zmienia się co 1,5-2 miesiące - NAWET SILIKONOWE. W jego prezentacji zaciekawił mnie produkt NUKa mianowicie Kompres żelowy na piersi. Muszę się temu przyjrzeć :)
W III sali Pani z Palmers'a reklamowała swoje kosmetyki, a potem gwóźdź programu czyli pierwsza pomoc dla kobiet w ciąży i niemowląt. Co najważniejsze:
- rodzic jest najlepszym ratownikiem dla swojego dziecka
- zanim zadzwonisz po pomoc ratuj dziecko!
- przy zakrztuszeniu: nie podnoś, nie obracaj, nie przekręcaj - delikatnie obróć na bok (dalej wg instrukcji).

Podsumowując było miło, zabawnie i ciekawie. Z czystym sumieniem mogę polecić, jest to całkowicie niezobowiązujące a można się czegoś nauczyć :) Oczywiście w każdej sali czekały na nas upominki. A na sam koniec było losowanie nagród, niestety nam się nie udało nic wygrać ;)


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...