Blog z życia mamy i córki. Mała miejscowość, mały domek, wielkie szczęście!

wtorek, 3 czerwca 2014

31 tydzień ciąży!

Ciąża tydzień po tygodniu...


31 tydzień ciąży rozpoczyna 8 miesiąc, a to już brzmi bardzo poważnie. Do porodu zostało ok. 70 dni.
Wyprawka już prawie cała skompletowana. W domu remont na całego. Pieniądze uciekają przez palce. Spać się nie da, bo mała jest wyjątkowo aktywnym dzieckiem (już nie wspominam o nerwach jakie mi towarzyszą, a nie powinny). Staram się jak mogę żeby wyluzować, zwolnić tempo, no ale się nie da. Cały czas coś zaprząta mi głowę, coś planuję, coś obliczam, za kimś tęsknię.

"Możesz poczuć skurcze Broxton-Hicksa, które zaczynają się zwykle po 20 tygodniu ciąży. Są to tzw. skurcze przepowiadające, przygotowujące macicę do porodu. Zwykle są to skurcze niebolesne, ale może towarzyszyć im nieprzyjemne uczucie. W trakcie skurczu twardnieje macica, a Ty rozpoznasz je jako twardniejący brzuch. Macica twardnieje od góry czyli od dna macicy stopniowo przechodzi w dół. Następnie rozluźnia się mięsień macicy. Skurcze Braxton-Hicksa trwają około 15- 30 sekund. Czasami mogą trwać trochę dłużej ok. 2 minut. Niestety ciężko je rozróżnić z przedwczesną czynnością skurczową. Przedwczesna czynność skurczowa rozpoczyna przedwczesny poród. Dlatego dobrze jest, jeśli opiszesz występujące skurcze lekarzowi podczas wizyty kontrolnej.
Powiadom lekarza o skurczach, gdy: występują częściej niż 4 na godzinę, i/lub występuje z nimi ból (pleców, miednicy, brzucha) oraz inne niż zwykle upławy.
W trakcie trwania skurczu staraj się wykonywać ćwiczenia oddechowe."

Zaczyna się bardzo intensywny wzrost masy ciała dziecka. Oznacza to, co raz mniej miejsca na swobodny ruch, czyli wypadałoby się obrócić główką na dół, bo potem to już będzie nie do zrobienia. Dziecko opanowało nową umiejętność – obracania główki na boki.

A co u mamy?
A mama była z tatą na ostatniej chyba wycieczce w dwupaku, potem to już wszędzie we troje. Byliśmy z mężem odwiedzić Wrocław, piękny Wrocław. Zakochałam się w tym mieście i  już nie mogę się doczekać jak z Alicją będziemy szukać krasnali :) Szkoda że to tak daleko od na (180 km), na szczęście autostradą 2h i jesteśmy na miejscu.
Właśnie się zastanawiałam czy jakieś mamy nie są z Wrocławia???
A tak poza tym to mama nie śpi dziś od 4.30. Zdążyłam już zjeść pół paczki delicji i ani myślę przestać....

Biorę też udział w rozdaniu u Katt, Egotiste, Beaty i Paulli  liczę że w końcu coś mi się uda wygrać :)
Akurat na moje urodziny :D
http://paulla-beauty.blogspot.com/2014/05/zapraszam-na-rozdanie-28052014-23062014.htmlhttp://xladymonroex.blogspot.com/2014/05/rozdanie.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+MondePart+%28monde+%C3%A0+part%29

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...